top of page

Acerca de

BİZ KİMİZ?

           Alliance Française Adana Türkler ve Fransızlar arasında karşılıklı bilincin gelişmesine yardım etmek , bu iki ülke arasındaki dil ve kültür alışverişini sağlayarak dostluğu güçlendirmek amacıyla 23 temmuz 2007 de kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir dernektir.

        Alliance Française Adana’nın amacı Paris Alliance Française’in amacıyla aynıdır, her iki kurum da, Fransızca öğretimini ve frankofon kültürünün yayılmasını destekler. Türkiye deki ilk Alliance Française’dir. Dünyada bulunan 1200 Alliance Française gibi, Adana Alliance Française’de yerel kanuni bir kuruluştur, Alliance Française markası adına hizmet eder ve yabancı toplumlara Fransızca dilini yayar. Fransızcayı ve Fransızcaya değer veren, yatırım yapan gönüllü üyelerin toplanmasıyla kurulmuştur.

            Alliance Française Adana’nın çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik kurslar düzenleme,Türkiye’deki Ankara Fransız Kültür Merkezi ile bağlantılı kültürel aktiviteler düzenleme ve Fransızca eserlere ulaşımı sağlama görevleri bulunmaktadır. Ayrıca, DELF /DALF sınavlarının yapıldığı bir sınav merkezidir.

bottom of page